Google chce w lipcu dokonać aktualizacji swojego algorytmu w wyszukiwarce mobilnej.

Chcesz, aby twoja strona była wysoko w wynikach wyszukiwania sprawdź szybkość jej działania. Strony, które działają wolno nie będą już tak wysoko w wynikach wyszukiwania jak do tej pory.

Ładowanie strony ma ogromne znaczenie pod względem jej popularności i chęci jej przeglądania. Jeżeli użytkownik internetu czeka zbyt długo na załadowanie się wszystkich elementów na witrynie to prawdopodobnie zrezygnuje z czekania i wybierze inną stronę.

 

 

Firma z Mountain View nieustannie poprawia swoją wyszukiwarkę i dostosowuje ją w taki sposób, aby znajdowała treści, które nas interesują.

Na straży, aby strony w indeksie Google były wartościowe stoją w tej chwili dwa algorytmy: Panda i Pingwin.

 

  
  • Panda – dba o to aby w wynikach wyszukiwania znajdowały się strony z wartościowymi treściami, które mają bardzo dobrze opisaną ofertę, które budują zaufanie (np. posiadają: Regulamin, FAQ czy dział O firmie). Panda lubi także witryny, które posiadają eksperckie oryginalne artykuły, filmy, aktualności czy wydarzenia.
  • Pingwin – stoi na straży, aby linki które prowadzą do naszej strony internetowej były wartościowe. Każdy link, który przekierowuje na naszą stronę ma wpływ na jej docelową wartość i pozycję w wyszukiwarce. Jeżeli odnośniki, które prowadzą do naszej witryny mają kiepską jakość lub mają charakter spamerski Pingwin to wychwyci i nasza strona straci w oczach Google.

 

Gdzie sprawdzić czy twoja strona internetowa działa szybko? Firma Google daje nam do dyspozycji narzędzie: PageSpeed Insights.

 

Dzielenie się jest super!